telefon +48 660 600 900
  Sosnowiec, Marsz. J.Piłsudskiego 10/3
testy imupro (igg)
Odżywiaj się. Odzyskaj zdrowie i energię.

Co to jest badanie na alergię pokarmową opóźnioną (badanie na nietolerancję pokarmową) ImuPro?

Badanie na nietolerancje pokarmowe, nadwrażliwości pokarmowe – pod tą nazwą kryją się badania na alergię pokarmową opóźnioną IgG-zależną. Oferujemy wiarygodne, walidowane badanie ImuPro – badanie przeciwciał IgG.

Mechanizm alergii pokarmowej opóźnionej,  IgG – zależnej (nadwrażliwość pokarmowa IgG – zależna) jest odmienny od klasycznej alergii (IgE-zależnej). Jej przyczyną jest zwiększona przepuszczalność jelita, umożliwiająca permanentne przenikanie składników pokarmowych do krwi. Skutkiem jest wytwarzanie swoistych przeciwciał przeciwko substancjom pokarmowym. Objawy alergii pokarmowej typu III (tzw. późnej) pojawiają się po dłuższym czasie od kontaktu z antygenem (nawet po 72 godzinach). Z tego względu prawidłowa identyfikacja substancji uczulającej jest niezwykle trudna. Oznaczenie alergii IgG – zależnej zostaje wykonane za pomocą metody immunoenzymatycznej typu ELISA, powszechnie uznawanej za jedną z najczulszych metod laboratoryjnych.


ImuPro Screen

W badaniu ImuProScreen bada się 22 składniki pokarmowe i jest testem skierowanym przede wszystkim do wstępnej diagnostyki oraz badań kontrolnych. ImuProScreen jest badaniem jakościowym

Koszt badania ImuPro Screen: 250 złotych


ImuPro Screen+

W badaniu ImuProScreen+ bada się 44 składniki pokarmowe. Jest testem skierowanym przede wszystkim do małych dzieci (powyżej 1 r.ż) i dla osób dla mało zróżnicowanej diecie. ImuProScreen+ jest badaniem ilościowym.

Koszt badania ImuProScreen+: 430 złotych


ImuPro Basic

W badaniu ImuProBasic badanych jest 90 składników pokarmowych i jest testem skierowanym dla osób dorosłych i starszych dzieci. ImuProBasic jest badaniem ilościowym.

Koszt badania ImuPro Basic: 900 złotych


ImuPro Complete

W badaniu ImuProComplete bada się 271 składniki pokarmowe. Jest testem skierowanym do dorosłych dla osób z mocno zróżnicowaną dietą, pacjentom ze spektrum autyzmu i z silnymi objawami alergii. ImuProComplete jest badaniem ilościowym.

Koszt badania ImuPro Complete: 1 700 złotych

Klinika Dobrego Dietetyka