telefon +48 660 600 900
  Sosnowiec, Marsz. J.Piłsudskiego 10/3
odżywianie w chorobie
Odżywiaj się. Odzyskaj zdrowie i energię.

 

Właściwa dieta jest medycyną juta.

C.J.Pauling

odnaleźć się w chorobie

Konfrontacja z postawioną diagnozą to niełatwy moment, psychika często odmawia posłuszeństwa. Warto jednak pamiętać, że nad emocjami można zapanować, a realnie im szybciej "odnajdziemy się" w chorobie, tym łatwiejszy będzie powrót  do zdrowia.

dieta jako substytut leku

Skuteczne leczenie opiera się na zastosowaniu farmakologii i dobrze zbilansowanej diety. Niestety same leki nie wystarczą jeśli problem tkwi w błędach żywieniowych popełnianych kilka razy dziennie. Żywność to nie tylko pokarm, który dostarcza energii do życia. Dieta to również składniki aktywne, których działanie jest często podobne do leku.

dieta bioaktywna-super foods

Dieta bioaktywna zawiera duża ilość składników odżywczych, które w badaniach klinicznych wykazują skuteczność w remisji chorób. Jakie to produkty? ogólnodostępne w polskich sklepach; warzywa, owoce, ryby. Jednak odpowiednia ilość poszczególnych składników, ich synergia działania sprawia, że pacjenci odczuwają poprawę samopoczucia i zdrowia.

choroba wymaga zbilansowanej diety

Choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, trawienne i inne, każda choroba wymaga dobranej, zbilansowanej diety. Wartościowa dieta wpływa na regenerację układu odpornościowego, dzięki czemu organizm zyskuje potencjał do zwalczenia stanu zapalnego i remisji choroby.

Klinika Dobrego Dietetyka