telefon +48 660 600 900
  Sosnowiec, Marsz. J.Piłsudskiego 10/3
dietetyk dziecięcy sosnowiec
Odżywiaj się. Odzyskaj zdrowie i energię.

 

Właściwa dieta jest medycyną juta.

C.J.Pauling

dietetyk dziecięcy sosnowiec

Dietetyk dziecięcy Sosnowiec

Prawidłowy sposób odżywiania się dzieci i młodzieży jest niezbędny do ich prawidłowego rozwoju. Co więc zrobić, kiedy dieta Twojej pociechy jest mało urozmaicona, dziecko zmaga się z nadwagą lub nietolerancjami pokarmowymi? Najlepiej udać się do dietetyka dziecięcego w Sosnowcu. Jesteśmy do Twoich usług i zadbamy, żeby dieta Twojej pociechy była jak najbardziej urozmaicona, zdrowa i oczywiście pyszna.

Nadwaga dzieci – jak z nią walczyć?

W czasach, kiedy fast-foody są obecne na każdym rogu, a żywność przetworzona zajmuje całe półki w sklepach, trudno zadbać o zdrową dietę dzieci. Tym bardziej że chemiczne dodatki do żywności są obecnie standardem, podobnie jak wysoka zawartość cukru oraz soli. Efekt? Nadwaga wśród dzieci stała się powszechnym problemem. A odchudzanie najmłodszych na własną rękę może być dość ryzykowne. Okres intensywnego rozwoju wymaga codziennego dostarczania do organizmu odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Poza tym dieta dziecka musi obfitować w wysokiej jakości białko, zdrowe tłuszcze i węglowodany złożone – wszystko zgodnie z piramidą żywienia. Jak to połączyć w całość, a przy okazji sprawić, że posiłki będą smaczne? Nasza poradnia dietetyczna pomoże zadbać o zdrowie i jak najlepsze samopoczucie Twojej pociechy.

Czytaj więcej...

Dietetyk dziecięcy Sosnowiec - Zaufaj prawdziwym specjalistom

W przypadku dzieci nie ma miejsca na eksperymenty. Dieta musi być skomponowana na podstawie wyników badań, zapotrzebowania energetycznego oraz być maksymalnie odżywcza. Decydując się na nasze usługi, możesz być pewnym, że pod uwagę weźmiemy również preferencje żywieniowe dziecka, dzięki czemu przekonanie go do przestrzegania danego jadłospisu wcale nie będzie trudne. Indywidualnie dopasowana dieta jest jednak ważna nie tylko wtedy, kiedy dziecko zmaga się z nadwagą i otyłością. Choroby oraz nietolerancje pokarmowe również wymagają specjalnego sposobu żywienia, a wcale nie omijają one najmłodszych. Jadłospis ułożony przez dietetyka może być też sposobem na "niejadki", kiedy brakuje Ci już pomysłów na to, jak zachęcić malucha do spożywania zdrowych produktów.

Odchudzanie dzieci – jaki dietetyk w Sosnowcu?

Klinika Dobrego Dietetyka w Sosnowcu to miejsce, gdzie nie tylko możesz skorzystać z opcji ułożenia indywidualnego planu żywieniowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale także spotkasz się z profesjonalnymi konsultacjami dietetycznymi. To świetny pomysł, kiedy posiadasz wątpliwości dotyczące choćby tego, czy dieta Twojego dziecka jest odpowiednio zbilansowana lub potrzebujesz specjalistycznej porady – u nas również możesz je otrzymać. Wystarczy umówić się na wizytę. Podczas niej dowiesz się w jaki sposób komponować posiłki dla dzieci oraz całej rodziny, oraz jak zdrowe odżywianie może odmienić Twoje życie. Dietetyk dziecięcy w Sosnowcu wyjaśni wszelkie wątpliwości i pomoże trwale zmienić nawyki żywieniowe. Sprawdź, jakie to proste.

Klinika Dobrego Dietetyka