telefon +48 660 600 900
  Sosnowiec, Marsz. J.Piłsudskiego 10/3
indywidualna dieta
Odżywiaj się. Odzyskaj zdrowie i energię.

 

 

Dobrze zaplanowana dieta nie ogranicza

ale stwarza nowe możliwości.

 

Dobre zaplanowanie diety wymaga znajomości stanu zdrowia i trybu życia Pacjenta. Dlatego pierwsze spotkanie poświęcam na wnikliwy wywiad żywieniowy, zdrowotny, stan ciała i ducha.

ważne zrozumieć "dlaczego"?

Rozmawiamy o zasadach zdrowego odżywiania, wyjaśniam wątpliwości i odpowiadam na pytania. Ważne, by na początku zrozumieć sens wprowadzanych modyfikacji, wiedzieć "dlaczego?" Wtedy dużo łatwiej o zdrowe wybory żywieniowe .

jadłospis jest jak plan treningowy

Jadłospis jest jak plan treningowy, na początku trudno bez niego trudno ruszyć z miejsca. Jednak docelowo na stałe  zmienia nawyki żywieniowe.

celujemy realnie i konsekwentnie

Poznając oczekiwania i stan zdrowia Pacjenta, ustalamy cel jaki ma przynieść wprowadzana zmiana odżywiania. A także, co równie ważne, szacujemy realny czas potrzebny na osiągnięcie efektów.

równowaga ciała i umysłu

Prawidłowe funkcjonowanie człowieka to nie tylko zdrowy organizm ale równowaga między stanem ciała i umysłu.  Personalizacja diety jest sposobem na odnalezienie równowagi.

 Plan żywienia i założenia diety opracowywane są na podstawie wywiadu z Pacjentem i danych empirycznych.

 

  • wywiadu żywieniowego z Pacjentem
  • analizy badań laboratoryjnych
  • wywiadu ogólnolekarskiego, historii choroby, odczuwanych objawów, dolegliwości
  • analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej(analizator medyczny Inbody 170 informuje o masie ciała, masie tkanki mięśniowej, masie tkanki tłuszczowej, masie kości i składników mineralnych, stopniu nawodnienia, BMI, podstawowej przemianie materii, poziomie tłuszczu wisceralnego, dystrybucji tkanki tłuszczowej )
Klinika Dobrego Dietetyka